Persbericht : Evanthia Flowers B.V. en Evanthia Tropical B.V.
Evanthia verstevigt groeifundament met splitsing in twee gespecialiseerde bedrijven
Evanthia, de Nederlandse specialist in veredeling, productie en verkoop van sierteeltgewassen, zet een belangrijke stap in haar verdere groei en professionalisering. Na twaalf jaar van sterke ontwikkeling en internationale expansie splitst het bedrijf zich op in twee zelfstandige ondernemingen: Evanthia Flowers B.V. en Evanthia Tropical B.V.
.avif)
.avif)
In het kort
Deze stap markeert een nieuwe fase in de strategische groei van Evanthia. De afgelopen jaren heeft de organisatie zich ontwikkeld tot een veelzijdige speler met een breed portfolio van snijbloemen, bloeiende potplanten en tropische planten. Met klanten in meer dan 60 landen en een voortdurende uitbreiding van het assortiment, vraagt deze groei om meer focus, efficiency en marktgerichte aansturing.
“De activiteiten binnen Flowers en Tropical kennen ieder een eigen dynamiek, klantbenadering en logistieke keten. Door beide divisies zelfstandig te positioneren, creëren we ruimte voor verdere specialisatie, versnelling en klantgerichtheid,” aldus de Henk Jacobs algemeen directeur van Evanthia.
Twee bedrijven, één visie
Het huidige Evanthia B.V. gaat verder onder de naam Evanthia Tropical B.V., met focus op de sourcing, productie en levering van tropische planten en zaden.
De activiteiten van de divisie Flowers, gericht op veredeling van snijbloemen en bloeiende potplanten uit zaad, zijn ondergebracht in het nieuwe bedrijf Evanthia Flowers B.V.
Beide bedrijven blijven samenwerken onder de gezamenlijke visie:
“Samen leggen we de basis, van zaadje tot succes.”
Gerichte groei en innovatie
Met deze structuurversterking bereidt Evanthia zich voor op de volgende groeifase. Zowel Flowers als Tropical krijgen de ruimte om zich verder te ontwikkelen binnen hun eigen markt — met een gerichte commerciële focus, internationale uitbreiding en continue investering in innovatie, veredeling en sourcing.
“Onze organisatie groeit in omvang, maar ook in volwassenheid. Deze stap stelt ons in staat onze klanten nóg beter te bedienen, sneller te schakelen en de unieke waarde van onze merken verder te versterken,” aldus de directie.
Beide bedrijven presenteren zich samen op de komende vakbeurzen:
IPM Essen 2026 (DE) – 27 t/m 30 januari
IPM Beijing 2026 (CH) – 10 t/m 12 april 2026
Flower Trials Westland 2026 (NL) – 9 t/m 12 juni
Meer informatie over beide bedrijven en hun collecties is te vinden op www.evanthia.nl

Contact
Perscontact: Henk Jacobs – algemeen directeur
Evanthia B.V. (holding)
E-mail: info@evanthia.nl
Website: www.evanthia.nl

%20(70%20x%2070%20px)%20(Instagram-bericht%20(45)).avif)
IPM Essen 2026
Ontmoet Evanthia op IPM Essen
Ons team verwelkomt je graag in de stand. Een mooie gelegenheid om bij te praten, kennis te delen en samen vooruit te kijken. We vertellen je graag meer over onze visie op veredeling, onze nieuwsteontwikkelingen en hoe we samenwerken.
Praktische informatie
· Datum: 27 t/m 30 januari 2026
· Locatie: Essen, Duitsland
· Stand Hal 1 – E46

Nu beschikbaar: Eucalyptus polyanthemos
Eucalyptus polyanthemos is een groenblijvende boom met ronde tot lancetvormige, blauw/grijze bladeren. Eucalyptus polyanthemos wordt gebruikt voor de commerciėle productie van zowel snijgroen als eucalyptusbomen. Deze bladfavoriet komt van oorsprong voor in oostelijk Australiė. Eucalyptus polyanthemos is ook bekend als Gomboom. Andere internationaal gangbare namen voor Eucalyptus polyanthemos zijn: Red Box; Gum tree; Australian beech.Evanthia heeft het hele jaar door Eucalyptus polyanthemos zaden beschikbaar voor commerciėle productie. Gemiddeld aantal Eucalyptus polyanthemos zaden per kilo: 3.300.000. Bekijk ook andere Eucalyptus in het Evanthia assortiment.

Nu beschikbaar: Dypsis zaden
Dypsis lutescens, ofwel de Goudpalm, is een populaire, sterke kamerpalm met een snelle groei en luchtzuiverende kwaliteiten. Deze meerstammige palm produceert clusters van recht opgaande, bamboeachtige stengels en sierlijke, frisgroene vederachtige bladeren. Dypsis komt van oorsprong uit Madagascar, waar het groeit in vochtige regenwouden en op hellingen en rivierbeddingen. Andere internationaal gebruikte namen voor Dypsis lutescens zijn: Areca Palm, Bamboo Palm, Golden Cane Palm of Butterfly Palm. Evanthia heeft periodiek verse zaden van Dypsis lutescens beschikbaar voor de commerciėle productie. Gemiddeld aantal Dypsis lutescens zaden per kilo: 1.600